Verte mi, som jeden z tých najintenzívnejších vymýšľačov rozprávok!

Volám sa Števka a som mamkou dvoch škôlkarov.

Moje dve deti ma v rozprávkach „priam zdokonalili“. Už od veku 3 rokov starší syn zbožňuje počúvať rozprávky, príbehy, naše zážitky… od tohto veku je najpočúvanejšou frázou u nás doma: Maaaamiiii, porozprávaj mi rozprávku!! Ráno pri umývaní zubov, pred poobedným spánkom, večer pri umývaní zubov, v noci pred zaspávaním… možno vás zarazí, že pri zúbkach… no má to jednoduché vysvetlenie. Keď dieťa od prvých zúbkov bojuje proti zubnej kefke, tak vymyslíte naozaj čokoľvek, aby aspoň dobrovoľne-nasilu ste tie jeho zuby mohli umyť 🙂 od operného spievania, cez elektrickú kefku, cez nadšené chytanie armád “tlusťochodovských bacilov” v puse, až nakoniec po vymýšľanie príbehov a rozprávok… Mohla by som napísať encyklopédiu čo sa týka spôsobov, aké som použila pre podporu umývania zubov. Trvalo to rok, ale nedala som sa a zaryto odporovala modernému spôsobu typu “zober tablet a zuby budú hračka” !!! 

Takže sme to dali bez moderných technológií vďaka rozprávkam a som na seba za to hrdá.

Ale naspäť k rozprávkam… Po roku trápenia sa rôznymi možnými spôsobmi sme nakoniec zostali pri vymýsľaní rozprávok a to nám ostalo ďalšie tri roky. Ale umývanie je nakoniec príjemnou aktivitou, čas iba pre nás dvoch (so zubnou kefkou)  a neskôr aj troch (veď už aj mladšej dcérke začali rásť zúbky) 🙂 

Syn si zamiloval akékoľvek príbehy, aj úplne jednoduché, typu “Išla mačka, stretla zajaca, pomohla mu a boli kamaráti”až po náučné a komplikované “mačke sa nechcelo upratovať ale zapla autopilota a prekonala sa”:),  cez ktoré som mu vysvetľovala niektoré životné prekážky či situácie a navrhovala riešenia. Potom na to rovnako nastúpila dcérka, ktorá si tiež obľúbila rozprávanie príbehov či už vymyslených alebo zo života. 

Neskôr sme si začali naše rozprávky aj nahrávať na mobil a opakovane si ich púšťať pred spaním. A tak vznikol nápad týchto špeciálnych rozprávok. Pretože deti milujú škrabkanie, hladenie, fúkanie na chrbátik, šteklenie či jednoduché písanie.

Ešte keď bol syn bábätkom som absolvovala Kurz masáže dojčiat a začala to doma skúšať. Ten pocit, že sa dieťatko zrazu upokojí, nádherne sa usmieva a vy cítite jeho spokojnú energiu, bol krásny… občas mi aj pri tom zaspal. Masírovanie a hladenie nám ostalo aj pre neskorší vek a ja som začala vnímať príjemnú atmosféru aj pre seba. Zapla som sviečky, pustila príjemnú hudbu (od základnej školy hrám na klavíri a preto ma veľmi láka príjemná upokojujúca hudba)  a začala oba detičky hladiť po celom telíčku, škrabkať či mojkať. Sama som sa pri tom cítila veľmi príjemne a tieto spoločné chvíle si vieme vychutnať naozaj spolu….

Toľko o mne... Vaša Števka z Mojkacích rozprávok